فرم درخواست

پرلیت و آب انار

 

انار ، این میوه بهشتی بدلیل داشتن محتوای بالای آنتی اکسیدانی، یکی از سر سخت ترین مبارزان قلبی در دنیا به شمار میرود .

 

قدرت آنتی اکسیدانی آب انار تقریبا 3 برابر میزان آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز می باشد. از این رو آب انار یکی از غنی ترین منبع پلی فنل هاست ،که گروهی از آنتی اکسیدانهای قوی به شمار میرود .
هدف آنتی اکسیدان ها کند کردن یا جلوگیری ازصدمه سلولی است که در بسیاری از بیماری ها توسط رادیکال های آزاد انجام می شود. انار سرشار از آنتی اکسیدان ها، پتاسیم و ویتامین c که از آنتی اکسیدان های مهم و شناخته شده است، می باشد. علاوه بر آنتی اکسیدانهای ذکرشده، آب انار حاوی دیگر مواد مفیدی همچون تانن ها و آنتوسیانین ها و مقدار قابل ملاحظه ای فیبر، نیاسین و پتاسیم می باشد.
تحقیقات نشان داده اند که آب انار می تواند از خطر بیماری قلبی و سکته مغزی تا حد قابل توجهی بکاهد. مطالعات نشان داده اند که آب انار می تواند فشار خون را پائین آورده و مواد آنتی اکسیدانی موجود در آب انار می توانند به سلولهایی که باعث سرطان سینه می شوند حمله کرده و از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند. در یک تحقیق نیز مشخص شده است که عصاره میوه انار ممکن است حاوی عامل موثری در برابر سرطان پوست باشد.
شرکت زمین کاو تولید کننده پودر های معدنی از جمله پرلیت جهت فراوري و تصفیه مواد غذايي و آبمیوه می باشد. پرلیت تولیدی این شرکت به دليل استريل و خنثي بودن داراي بيشترين كاربرد در صنايع آبمیوه سازی مي‌باشند. تخلخل زياد و عدم تركيب شيميايي با موادي كه تصفیه مي‌شوند از مزايايي عمده این محصول است كه حتي قادر است مواد ژلاتيني با سرعت نسبتاً بالا را بخوبی تصفیه کند. از نظر چگالي كمك صافي هاي پرلیتي 20 تا 50 درصد سبكتر از ساير فيلتر ها می باشند و این از مزایای دیگر این ها حساب می شود.